Skontaktuj się z nami

nauka jazdy lublin

+48 665 33 66 99

osk@nawigator.lublin.pl

Zaloguj się

Informacje dla kursanta

Zasady zapisów na kurs

 

    Zgodnie z ustawą, kursant który chce rozpocząć szkolenie w OSK musi najpierw udać się do Wydziału Komunikacji i Ewidencji Kierowców właściwego dla swojego miejsca zamieszkania /np. osoba zameldowana w Lublinie, zgłasza się do Wydziału Komunikacji Lublin / w celu uzyskania Profilu Kandydata na Kierowcę /PKK/.

Należy złożyć następujące dokumenty:

- wniosek o wydanie prawa jazdy lub pozwolenia;

- orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdem i orzeczenie psychologiczne o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem, o ile jest ono wymagane /opłata 200,00 zł u lekarza/;

- wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarach 3,5 x 4,5 cm;

- zgodę rodziców, jeżeli osoba jest niepełnoletnia;

- kserokopię posiadanego prawa jazdy - jeżeli posiada.

Należy zabrać ze sobą dowód  tożsamości /dowód osobisty lub paszport/.

Na podstawie ww. dokumentów, właściwy organ (Starosta) wydający prawo jazdy lub pozwolenie, w terminie nieprzekraczającym dwóch dni roboczych, generuje w systemie teleinformatycznym profil kandydata na kierowcę (PKK) oraz numer identyfikujący.

   Z wygenerowanym profilem /wydruk z PKK/ kandydat na kursanta udaje się do wybranego przez siebie Ośrodka Szkolenia i może rozpocząć szkolenie.

WORD - Egzamin państwowy teoretyczny i praktyczny.

Każdy z kursantów informowany jest na kursie o egzaminie panstwowym teoretycznym i praktycznym /sposób przeprowadzenia egzaminu, jego zadania, kryteria i opłaty/.

Warto jednak przed przystąpieniem do egzaminów przypomnieć sobie wszystkie szczegóły.

Poniżej znajdują się link do strony WORD Lublin, tam zaś w zakladce 'Egzaminy' znajdziecie wszystkie informacje.

http://www.word.lublin.pl/

W razie pytań prosimy o kontakt.

Życzę miłej lektury i powodzenia !!!

Od 1 stycznia 2015 roku, kandydaci na kierowców zdają egzamin na prawo jazdy powiększone o nowe zadania - ekojazdę tj. umiejętność ekologicznej jazdy oraz umiejętność hamowania silnikiem. Chodzi o dobieranie odpowiedniego biegu podczas jazdy pojazdem oraz hamowanie silnikiem. Oceniają to egzaminatorzy, zaś instruktorzy muszą odpowiednio przygotować kursantów. Podlega ocenie to, czy kandydat potrafi stosować odpowiedni bieg dla danej prędkości i obrotów silnika. W praktyce wygląda to w taki sposób, że dokonywane zmiany biegów mają następować gdy obroty silnika znajdą się w przedziale 1800-2600 obrotów / min. Natomiast przy 50 km na godzinę, kursant powinien użyć już czwartego biegu. Hamowanie silnikiem polega na wytracaniu prędkości poprzez redukcję biegów. Te zadania są zawarte w karcie egzaminu praktycznego.
Kursanci nie muszą obowiązkowo odbywać szkolenia teoretycznego /muszą wtedy na własny koszt odbyć szkolenie z pierwszej pomocy przedlekarskiej/.  Kursanci mogą sami uczyć się i zapisać na państwowy egzamin teoretyczny. Po tym mogą zapisać się na kurs praktyczny. Zdany egzamin teoretyczny będzie ważny bezterminowo. Jawne są pytania z testów na prawo jazdy. Pytania publikowane są na stronach internetowych resortu transportu.

Stres przed egzaminem na prawo jazdy? Nic nowego, nic strasznego!


Stres towarzyszy nam od dzieciństwa, jesteśmy zmuszani do różnego rodzaju testów, które decydują o naszej przyszłości. Mimo to każde nowe wyzwanie w dalszym ciągu jest ogromnym przeżyciem nerwowym. Silny stres może być najważniejszą przyczyną porażki np. na egzaminie na prawo jazdy.


Większość z nas zna ten rodzaj stresu lub dopiero zamierza poznać. Dlatego przed tak ważnym wydarzeniem jak egzamin, prócz dodatkowych godzin - nauka jazdy lublin, warto wpoić sobie kilka cennych rad. Ułatwią nam samokontrolę nad nerwami i z powodzeniem poprowadzą nas ku upragnionemu zdobyciu prawka.


Problem pojawia się głównie na egzaminie praktycznym. Wymaga on nie tylko wiedzy, ale praktycznego jej zastosowania w zupełnie nowym dla nas środowisku. Nic dziwnego, że czujemy się nieswojo i często popełniamy błędy.
Dla niektórych sama nauka jazdy lublin już jest wyzwaniem. Pierwszy kontakt z samochodem i z przepisami ruchu, które czasem ciężko jest zapamiętać dodatkowo wprowadza nas w zakłopotanie. A egzaminator, którego wybraliśmy, zazwyczaj zachowuje się podobnie, nie zważając na charakter kursanta. Nikt się nie przejmuje, że możemy być lekko zdenerwowani lub w złym nastroju. Musimy wykazać się określonym zakresem umiejętności, aby nauka jazdy lublin szła sprawnie.

Uniknięcie niechcianych sytuacji, podczas gdy trwa nauka jazdy lublin lub egzamin to po pierwsze – wizualizacja. Nic tak nie stresuje jak czarne myśli, które sami przyciągamy. Co więcej, myśląc o czymś intensywnie i nieustannie sprawiamy, że staje się ono w końcu rzeczywistością. Zatem zmień kierunek myślenia.


Po drugie nie podchodź do egzaminu nieprzygotowany. Nic tak nie rozprasza, jak myśl, że czegoś nie umiemy – „pewnie znów nie zdam, nic nie potrafię”. Tym bardziej, jeżeli jest to egzamin, po którym otrzymasz prawo jazdy. Auto w rękach niedouczonego kierowcy to tykająca bomba zegarowa. Jeżeli nawet jakimś cudem uda Ci się zdać, to późniejsze konsekwencje mogą być tragiczne w skutkach.
Następnie właściwie zaplanuj termin egzaminu. Nie pozwól, aby natłok pracy spowodował, że nie będziesz mógł skupić się na tej jednej najważniejszej czynności. Najlepiej zaplanować sobie wtedy wolny dzień od pozostałych obowiązków, i skupić się na dodatkowych lekcjach. Dodatkowa nauka jazdy lublin da ci większą pewność siebie.


Poza tym lepiej nie informować innych osób o planowanym egzaminie. Ich reakcje i dopytywanie się o wynik nie dadzą ci spokoju, a mogą mieć negatywny wpływ na Twoje morale. Zarówno opowieści znajomych, o tym jak przebiegała ich nauka jazdy i relacje znalezione w sieci, nie pomogą ci w redukcji stresu. Wręcz przeciwnie. Chyba nie chcesz słuchać jak twoja koleżanka została potraktowana, podczas gdy nie szła jej nauka jazdy czy teoria? To raczej cię nie uspokoi!
Zatem najważniejsze jest opanowanie, autokontrola oraz pełne skupienie się na wytyczonym celu.

POWODZENIA !!!

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2011

o firmie zapisy egzamin na prawo jazdy nauka jazdy kategoria B

Jesteś 113721 gościem na tej stronie